Fundusze Europejskie
Strona główna/Ogłoszenia/Rekrutacja do przedszkoli zakończona

Rekrutacja do przedszkoli zakończona

6 Maja 2021

przybory szkolne

Dobiega końca proces rekrutacji dzieci do oleśnickich przedszkoli publicznych.

Gmina Miasto Oleśnica zaoferowała miejsca w następujących jednostkach:

- Przedszkole nr 1,

- Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1,

- Przedszkole nr 3,

- Przedszkole nr 4,

- Przedszkole nr 6,

- oddziały przedszkolne dla dzieci 3, 4, i 5-letnich w Szkole Podstawowej nr 2.

Ponadto na dzieci czekano w publicznym przedszkolu „Zielone Ogrody”.

W sumie mieszkańcy Oleśnicy mieli do dyspozycji ponad 300 miejsc przedszkolnych. Warto podkreślić, że oferta została we wrześniu poprzedniego roku zwiększona o 100 miejsc w związku z powstaniem nowej jednostki.

Warunkiem udziału w rekrutacji było zamieszkiwanie na terenie Gminy Miasta Oleśnicy. Podczas naboru w pierwszej kolejności brano pod uwagę kryteria zapisane w ustawie Prawo oświatowe (art. 131 ust. 2), czyli wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Rada Miasta Oleśnicy określiła także własne kryteria, które były brane pod uwagę w drugiej kolejności. Należał do nich między innymi fakt wykonywania pracy przez rodziców, rozliczania się z podatku na rzecz Miasta Oleśnicy czy poddania obowiązkowym szczepieniom ochronnym.

Rekrutacja kwietniowa w roku 2021 zakończyła się wskazaniem miejsca wszystkim chętnym. Żadne dziecko, którego rodzice złożyli wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola w Oleśnicy, nie pozostanie od września bez miejsca w przedszkolu.

Tym samym Gmina Miasto Oleśnica spełniła ustawowy obowiązek stworzenia oferty dla wszystkich chętnych.

do góry